Moje dobrodružstvo s Bohom

Moje dobrodružstvo s Bohom
Moje dobrodružstvo s Bohom

Dávame do pozornosti novú knihu P. Jozefa Hegglina MSC s názvom Moje dobrodružstvo s Bohom. Je to pútavé autobiografické rozprávanie o živote misionára. Publikácia je k dispozícii v sieti kníhkupectiev Lúč.

V prípade záujmu si knihu môžete kúpiť aj v online obchode cez internet.

 Malá ukážka z tejto knihy:

Prvé Vianoce

Dve veci boli pre mňa ťažké. Takýto ostrov, aj keď je krásny, nemôžete len tak opustiť. Čo robiť v nedeľu popoludní a kam ísť vo voľnom čase, keď je tu len jed­na cesta, ktorú ste už cez týždeň „párkrát“ prešli hore-dole? A druhá bola jedlo. Po nejakom čase som jedol len z presvedčenia, hlad som už necítil.

Na Vianoce sa väčšina veriacich zišla v dedine, ka­tolíci v jednej a protestanti v inej. Niekoľko dní tam spolu oslavovali: spievali, tancovali, hrali volejbal a futbal. Na môj prvý Štedrý večer na Kiribati som našiel v kuchyni nezabudnuteľný vianočný darček. Na stole bola klobása a fľaša piva! Pre mňa to bol skutočný zázrak, aj keď som vedel, že to musí byť od amerických manželov, ktorí v ten deň kotvili s jachtou na Abemame. Odvtedy som mal možnosť užiť si veľa bohatých Vianoc, ale nikdy mi nechutilo lepšie: Boh sa o mňa staral aj na konci sveta!